פלא של סגולה למציאת עבודה

"ממש פלאי פלאים " פותח ניסים מזרחי את סיפורו הפלאי, שהתרחש בעקבות קיום הסגולה

הסגולה הנפלאה – הדפסת ספרי המהרא"ל צינץ זכר צדיק לברכה. לפרנס משפחה בדורנו, זה לא ממש מהדברים הקלים, אם בעבר בעיקר הגברים עסקו במלאכה ובפרנסה, הרי כהיום גם הנשים מצטרפות למעגל העובדים מבוקר ועד ערב. בין המטלות המרובות המחכות לה בבית, מוצאת האשה גם זמן פנוי לצאת לשוק העבודה, זה לא קל אבל ההכרח לא יגונה.
אם כך המצב בכל המשפחות בישראל, הרי שאצל משפחת מזרחי המצב היה שונה, האם יושבת בבית, ולה זמן רב לשחק עם הילדים, לסדר את הבית, לצאת לקניות ולטפל בניירות, ממש מצב מבורך לכאורה, אך מה לעשות שהאמא לא בחרה בזה מרצון, אלא…
מלוח דרושים אחד למשנהו, ממשרדי כח אדם דרך משרד התעסוקה, באינטרנט ובעיתונים, אצל חברות וקרובות משפחה, חיפשה וחיפשה האמא, משרה מתאימה לכיס וליכולות, וללא מוצא, ניסינו כל מיני סגולות לפרנסה, אך הישועה לא נראתה באופק.
מצב החשבון בבנק מצא עצמו מיום ליום בגרעון גדול יותר, המצב הכלכלי הדחוק הורגשה בבית, עד שהמשפחה הרגישה חסר אונים בלי יכולת להתמודד מול המצב הקשה. "מה שחשבנו באותו עת היה שרק נס יציל את המצב, הרי ניסינו והשתדלנו בכל כיוון, ואין, הישועה בוששה מלבוא. ידיד טוב הציע לנו, לנסות את הסגולה הידועה לעזור לצדיק הקדמון המהרא"ל צינץ בהדפסת ספריו, הידיד הבטיח לי שלא אתחרט".
"משהו אחר ממילא לא יכולנו לעשות, לכן כמוצא אחרון ניסינו את הסגולה, הרמנו טלפון למכון המהרא"ל צינץ, והבטחנו לתרום מכספנו המדולדל זכות בהדפסת הספרים" ושלחנו קוויטל (פיתקא) לציון של הצדיק בוורשא.
מול מה שאירע בהמשך אי אפשר להישאר אדיש, בדרך לא דרך, תוך כחודש היא מצאה את המשרה עליה תמיד חלמה, בתנאים מעולים מה שלא העלתה על דעתה לעולם.
ניסים מסיים עם ברק בעיניים: "בעיניי זה לא פחות מנס שבתוך הטבע, שהפכה את המצוקה לישועה מושלמת, הכול בזכות סגולת הצדיק, שהבטיח לסייע כל מי שיפיץ את ספריו, ונאה דורש נאה מקיים".

ועוד סיפור...

"ישועה בכפליים"

משפחתם מעולם לא הייתה מהמשפחות המבוססות, השפע לא שרר בביתם, ומותרות לא נראו כלל מעבר לדלת ביתם. איך שהוא הצליחו לגמור את החודש, כשכל חודש מלווה בניסים ונפלאות. היו ימים שהילדים בבית הרגישו את הלחץ בו נתונים ההורים בשל כך שהכסף לא הזדמן לידם, והיו ימים שהילדים שמחו בליבם על כך שהוריהם הכניסו עוד סכום כסף שיניח את דעתם לזמן מה.

האמא חני שדכנית מסורה. מיד אחרי חתונתם נכנסה לעסק השדכנות – היא מביאה את שמות הבנות אותם הכירה משנות ילדותה, ובעלה הביא את שמות הבחורים אותם הכיר משנות בחרותו. במשך השנים צברה שם של שדכנית, כך שהסתדרה בלא להכיר את המדוברים באופן אישי, אלא קיבלה פרטים ושמות ממכרים שונים.

כשהחלו להשיא את ילדיהם הרגישה חני שחייבת היא למצוא עוד הכנסה כלשהיא, הן עד היום לא הסתדרו מדי טוב, ודאי כעת כשנוספו עליהם עוד הוצאות מבורכות מנישואי הילדים חייבת היא לעשות משהו.

בד בבד, אסתי בתם הנשואה שהתחתנה לא מכבר, לא מצאה כל עבודה, עשרות קורות החיים ששלחה לכל מודעות הדרושים שראתה – לא הועילו, מלבד טלפונים בודדים של כאלו שביררו מה למדה בסמינר שהסתיימו בלא כלום.

יום אחד שמעה חני על חברתה שנושעה בפרי בטן לאחר שעשתה את הסגולה הידועה – תרומה למכון מהרא"ל צינץ, המהדיר את ספרי המהרא"ל צינץ, שהבטיח: כי מי שיעזור להוציא לאור את ספריו יהיה הוא לו למליץ. מששמעה על כך אמרה: אם לחברתי זה הועיל מדוע שלי זה לא יועיל? הרי גם אני מצפה לישועה למציאת פרנסה!

מאומר למעשה, טילפנה חני לחברתה וביררה אצלה כיצד אפשר לתרום למכון של הצדיק. משקיבלה את הפרטים צלצלה היישר למכון בכדי לתרום 180 שקלים, כשהיא מצרפת את שמה: "חנה בת שושנה", וכן את שם בתה: "ברכה אסתר בת חנה" לקויטל שיוזכר על ציון הצדיק, כשהיא מצרפת בקשה מיוחדת: "שימצאו שניהם עבודה".

לא עברו ארבעה ימים ואסתי בתם מקבלת טלפון, על הקו נשמעת מורה מבית הספר אליו שלחה אסתי קורות חיים לפני כשלושה חודשים, באומרה שצריכה שתהיה ממלאת מקום בכיתתה לתקופה של כחצי שנה, החל ממחר!

משראתה חני בישועת בתה הבינה שגם היא בקרוב תיוושע, ובכן לאחר שבוע בשעות הערב, נכנסת היא לחנות בגדים סמוך לביתה, ולאחר דקה שניים של שיחה חביבה עם בעלת החנות, שואלת אותה בעלת החנות, האם יכולה היא לעבוד במשמרת בוקר בחנות, כדי להחליף מוכרת שרוצה כעת להפסיק לעבוד.

עוד באותה יום שלחה היא מכתב נרגש להנהלת המכון על ישועתם הכפולה – שלה ושל בתה!

סיפורים דומים